You are here: Home » Uncategorized » CSDD piedāvā jaunu e-pakalpojumu – Pietiekšanās punktu dzēšanas kursiem

CSDD piedāvā jaunu e-pakalpojumu – Pietiekšanās punktu dzēšanas kursiem

Auto ceļš

CSDD ir izveidojis jaunu pakalpojumu – tā ir iespēja elektroniski pieteikties pārkāpumu uzskaties dzēšanas kursiem. Atgādināsim, ka 2009.gada 1.jūnijā stājās spēkā grozījumi „Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos”, kuri paredz, ka, ja autovadītājs sakrāj astoņus soda punktus, viņam nepieciešams apmeklēt gan teorētiskās apmācības par satiksmes drošību, gan arī praktiskās stundas automobiļu drošā vadīšanā. Tiem autovadītājiem, kuri sasnieguši 12 pārkāpumu uzskaites punktus, jākārto gan teorētiskais, gan arī praktiskais braukšanas pārbaudījums. Tagad šiem kursiem iespējams pieteikties elektroniski, tādā veidā paātrinot šo procesu un atvieglojot autovadītāju dzīvi.

Tie autovadītāji, kuri ir saņēmuši paziņojumu par šo kursu apmeklēšanu, lai dzēstu pārkāpumu punktus, vai arī tie, kuriem ir 4 līdz 7 punkti un tos vēlas dzēst brīvprātīgi, CSDD mājaslapas e-pakalpojumu sadaļā var pieteikties šiem kursiem. Viss, kas jāizdara – jānospiež „Pieteikšanās kursiem”. Ja nevari pieteikties elektroniski, to, protams, iespējams arī izdarīt, zvanot uz CSDD tālruni.

Kad reģistrēsies kursu apmeklējumam, Tev būs nepieciešams izvēlēties mācību apmeklēšanas datumu. Kad būsi izvēlējies datumu, tad 30min laikā Tev ir jāveic pakalpojuma apmaksa. Ja neesi veicis apmaksu šo 30 min laikā, tad automātiski Tavs pieteikums tiks anulēts. Ja kādu iemeslu dēļ neesi veicis apmaksu, neesi iekļāvies laikā vai aizmirsis to veikt šo 30min laikā, tad pieteikšanos, protams, iespējams sākt no jauna. Apmaksa jāveic uzreiz par visu pakalpojumu, kas ir EUR 36.81.

Lai uzzinātu, cik soda punkti Tev ir uzkrāti, ienāc CSDD e-pakalpojumu sadaļā „CSN pārkāpumi”, kur bez maksas uzzināsi par sev piemērotajiem pārkāpumu uzskaites punktiem un sodiem.

Kas man jādara, lai nesaņemtu soda punktus?

Par dažāda rakstura un smaguma ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem papildus jau esošajam naudas sodam tiek piešķirti arī pārkāpuma uzskaites punkti no 0 līdz 8. Tas gan nenozīmē, ka par visiem pārkāpumiem tiek piešķirti soda punkti. Tie ceļu satiksmes negadījumi, kuri nerada reālus satiksmes negadījuma draudus parasti netiek sodīti ar soda punktiem. Piemēram, ja brauksi uz darbu, bet kādu iemeslu dēļ būsi mājās atstājis dokumentus vai arī nebūsi ieslēdzis tuvās gaismas diennakts gaišajā laikā, par to Tev netiks piešķirti soda punkti. Maksimālos 8 punktus piešķirt tikai par braukšanu alkohola reibumā. Braucot dzērumā, Tu apdraudi ne tikai sevi, bet arī pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, tāpēc arī sodi par braukšanu dzērumā ir iespaidīgi – EUR 1000 administratīvais sods, tiesību zaudēšana līdz pat četriem gadiem, kā arī iespēja saņemt administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

Savukārt, ja ir gadījies saņemt soda punktus, tad būs nepieciešams iziet kursus, kuriem pieteikties vari arī elektroniski. CSDD galvenās prioritātes ir – mūsdienība, ātrums un drošība. CSDD piedāvā pilnīgi bez maksas uzzināt informāciju par sevi kā autovadītāju. Mājaslapā e-pakalpojumu sadaļā Tev ir iespēja uzzināt gan medicīniskās izziņas termiņus, kā arī vadītāja apliecības termiņu, un, protams, arī uzkrāto soda punktu skaitu. Šeit vari veikt maksājumus par tehnisko apskati, kā arī bez maksas saņemt atgādinājumus, kas saistīti ar polises termiņiem un citām būtiskām lietām. CSDD e-pakalpojumi veiksmīgi darbojas jau kopš 2009.gadā, pirms diviem gadiem tika izveidota arī mobilā aplikācija ar kuras palīdzību Tu vari pieteikties kursiem no jebkuras vietas, Tev ir nepieciešama tikai pieeja internetam. CSDD e-pakalpojumus jau izmanto vairāk nekā 400 tūkstoši personu, tāpēc noteikti izmanto šo iespēju arī Tu!

Avots: http://daugavasbalss.diena.lv/lietotaju-raksti/jauns-csdd-e-pakalpojums-pieteiksanas-punktu-dzesanas-kursiem-19148

Rakstu sagatavoja:

Compensa  TU S.A. Vienna Insurance Group Latvijas filiāle

Transportlīdzekļu, nekustamā īpašuma, ceļojumu un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana

Mūkusalas iela 101, Rīga, LV-1004

Tālr.: +371 67558888

Fakss: +371 67809295

E-pasta adrese: info@compensa.lv

Birojs atvērts darba dienās no 8:30 līdz 17:30