You are here: Home » Veselība » Zivju eļļas un Omega 3 iedarbība uz katru noteiktu vecuma grupu

Zivju eļļas un Omega 3 iedarbība uz katru noteiktu vecuma grupu

vitamini jebkurai vecuma grupaiRīts. Pie brokastu galda satikusies visa ģimene. Un atkal jau ierastais skats – vecmamma vai mamma atgādina bērniem par to, ka jāiedzer zivju eļļa, stāsta cik vērtīga ir Omega 3. Bērni nav sajūsmā. To redzot, zivju eļļa tiek izdalīta visai ģimenei, un nu to jau dzer visi. Šāds kompromiss ir pa prātam arī bērniem – jādzer, ja jau tik laba. Visiem zināms, ka zivju eļļa un tajā esošās Omega 3 taukskābes ir vērtīgas, bet retais zina, ka tās uz katru vecuma grupu iedarbojas atšķirīgi. Viens gan ir kopējs – efekts ir patiešām labs!

Zivju eļļa tikai salīdzinoši nesen ir atzīta par vienu no vērtīgākajiem līdzekļiem sirds un asinsvadu veselības uzlabošanai. Par to, protams, visvairāk prieks vecmāmiņai un vectētiņam. Tāpat zivju eļļa novērš ar novecošanos saistītas izmaiņas, jo Omega 3 piemīt spēja ietekmēt daudzas organisma funkcijas. Tās palīdz sidij, asinsvadiem, kaulu locītavām, ādai, darbojas pret audzējiem, mazina acs makulas (centrālais tīklenes punkts) deģenerāciju. Bet tas nav viss – pētījumi liecina, ka zivju eļļa tiek galā arī ar dažādiem iekaisumiem, novērst depresīvus stāvokļus, garastāvokļa svārstības, mazina ar novecošanos saistītās sāpes (piem. artrītu), uzlabo atmiņu un saglabā veselīgu smadzeņu darbību, saglabāt locītavu kustīgumu.

Bērniem, protams, par deģenerāciju nepavisam vēl nav nekāda uztraukuma, toties kaulu stiprināšana pastiprinātas augšanas laikā noteikti ir vēlama. Tāpat omega 3 piedalās sirds, smadzeņu un nervu šūnu uzbūvē, kas kopumā sekmē organisma attīstību un augšanu.

Vecāki būs priecīgi uzzināt, ka nav labāka veida kā atvairīt dažādas slimības, kā ar regulāru zivju eļļas lietošanu. Tas attiecināms gan uz parastām saaukstēšanās slimībām, gan uz nopietnākām kaitēm, piemēram, kardiovaskulārām saslimšanām, kas bieži vien attīstās tieši 30-50 gadu vecumā. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ārsti iesaka lietot omega 3 saturošo zivju eļļu šajā vecumposmā, kad ir daudz stresa un lielas darba slodzes, ir tieši spēcīgā kardioprotektīvā iedarbība.

Nu re, bērni pareizi vien dara – zivju eļļa patiešām ir jādzer visai ģimenei!