You are here: Home » Veselība » Estētiskā zobārstniecība

Estētiskā zobārstniecība

estetiska zobarstnieciba adenta.lvNe mazums ļaužu uztraucas par savu skaistumu, un tas ir tikai apsveicami – par sevi ir jārūpējas! Daļai šo cilvēku nejūtas pietiekami pārliecināti kādas sava izskata īpatnības dēļ, un tas var atsaukties uz karjeras iespējām un pat uz dzīves kvalitāti. Ne mazums raižu mēdz sagādāt arī mutes izskats – kādu satrauc zobu tonis, citam nācies tikt pie uzkrītošas plombes, arī zobu starpas vai zobu novietojums ir problēma ar kuru nereti saskaras pacienti. Tas, ko liela daļa šo cilvēku nezina, ir tas, ka mūsdienās visām mutes estētiskajām problēmām ir risinājums – ar tām tiks galā estētiskā zobārstniecība!

                Tehnoloģijas ir daudz attīstījušās, un zobārstniecība nav izņēmums. Klīnikas bieži vien sastopas ar to, ka kāda estētiska problēma radusies, jo laikā, kad veikta zobu labošana, nav bijušas pieejamas tehnoloģijas, kuras mūsdienās zobārsti savā darbā izmanto ik dienas. Piemēram, tāda vienkārša lieta kā plombes, gadiem ejot, palikušas arvien nemanāmākas un izskatīgākas. Visbiežāk plombētu zobu nemaz nevar atšķirt no pārējiem, to neapskatot zobārsta krēslā. Estētiskā zobārstniecība nenozīmē tikai sarežģītas procedūras – ar tās palīdzību tikpat labi var tikt vaļā no uzkrītoša plombējuma uz priekšzobiem vai citā redzamā vietā. Šāda procedūra parasti ilgst tikpat ilgi, cik parasta plombēšana, toties rezultāts ir nenovērtējams – cilvēks, kura smaidā vienmēr rotājusies plombe, nu ir pavisam izmainījies!

                Estētiskā zobārstniecība darbojas arī ar protezēšanu (izmantojot venīrus vai kroņus), un arī šīs metodes laika gaitā ir krietni vien attīstījušās. No kroņiem nepavisam nav jābaidās, un tie pieejami ne tikai no uzkrītoša materiālas (piemēram, zelta) – mūsdienu kroņus nevar atšķirt no citiem zobiem!

                Viena no jomām, kurā darbojas estētiskā zobārstniecība, un kuru visbiežāk izmanto jaunāki pacienti, ir zobu novietojuma korekcijas. Arī šajā jomā vairs nav jāuztraucas par ārkārtīgi redzamām zobu skavām, un, pat ja tādas jānēsā, tas parasti jādara īsu periodu, un tās nekad vēl nav bijušas mazāk pamanāmas. Lielākajā daļā gadījumu, skavas iespējams izvietot zobu rindas iekšpusē, tādējādi risinot uzkrītošo skavu problēmu. To nēsāšana šķitīs kā viens mirklis, toties rezultāts patiešām ir to vērts. Arī tiem, kas bērnu dienās atteikušies no zobu skavu nēsāšanas un tomēr ir pārdomājuši, nevajadzētu kautrēties – droši sazinieties ar speciālistiem un noskaidrojiet, kā estētiskā zobārstniecība var palīdzēt arī jums!

                Zobārstniecība savā attīstībā krietni gājusi uz priekšu, un arī estētiskās zobārstniecības jomu piemeklējušas pārmaiņas. Pat ja pirms pāris gadiem šķita, ka kādu problēmu nevar atrisināt, droši vari doties uz atkārtotu konsultāciju!

Vairāk informācijas meklē šeit – http://www.adenta.lv/lv/arstnieciba/esthetic-treatment/