You are here: Home » Auto » Compensa OCTA polise un Bonus Malus klases.

Compensa OCTA polise un Bonus Malus klases.

auto apdrošināšana

OCTA polise ir nepieciešama ikvienam autovadītājam. Par piedalīšanos ceļu satiksmē bez derīgas OCTA polises tiek piespriests naudas sods, kā arī divi soda punkti. OCTA polisi ātri un ērti vari iegādāties apdrošināšanas kompānijā Compensa. To iespējams izdarīt Compensa mājaslapā. Viss, kas Tev ir nepieciešams – pieeja internetam. Ievadot visus nepieciešamos datus, varēsi uzzināt savas OCTA polises cenu un to arī iegādāties. Ikvienam būtu jābūt informētam par OCTA polises priekšrocībām, tāpāt kā būtu jāzina viss par Bonus Malus klasi un to, cik ļoti tā tiek ņemta vērā, aprēķinot OCTA polises cenu.

Bonus Malus ir transportlīdzekļa īpašnieka apdrošināšanas risku vērtēšanas klasifikācija. To ņem vērā apdrošināšanas kompānija, aprēķinot OCTA polises cenu. Jo augstāka riska klasē Tu atrodies, jo dārgāk Tev izmaksās OCTA polise.Šādu sistēmu Latvijā ieviesa 2006.gadā, tomēr ne visi autovadītāji tomēr ir informēti par tā aprēķināšanu.

Kopumā pastāv 17 Bonus Malus klases, iedalot tās trīs daļā. Paaugstināta riska klase ir 1.- 5.klase. Šajā klasē nokļūt tie autovadītāji, kuri ir bieži negadījumi izraisītāji. 6.klasē tiek ieskaitīti visi tie autovadītāji, kuri pirmo reizi iegādājas Compensa OCTA polisi. Tā ir sākuma klase jeb neitrālā klase. 7. līdz 17.klase ir pazemināta riska klase. Šajā klasē nokļūst tie autovadītāji, kuri reti vai arī vispār nekad nav izraisījuši ceļu satiksmes negadījumu. Atkarībā no tā, kurā Bonus Malus klasē autovadītājs ietilpst, tiek aprēķināta OCTA polises cena. Riska klasē esošajiem attiecīgi šī maksa ir augstāka nekā tiem, kuri atrodas 7.līdz 17.klasē. Klases aprēķināšana notiek reizi gadā. Šajā laikā autovadītājam ir iespēja pakāpties vai arī nokristies klases reitingā. Lai varētu aprēķināt pazemināto klasi, auto jābūt apdrošinātam vismaz 275 dienām gadā. Par katru gada laikā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu, kura laikā apdrošināšanas kompānija izmaksā atlīdzību, transportlīdzekļa īpašnieks zaudē vienu Bonus Malus klasi. Ja autovadītājs ir izraisījis gada laikā četrus un vairāk ceļu satiksmes negadījumus, viņš automātiski nokļūst riska klasē.

Compensa OCTA apdrošināšanas polisi vari iegādāties Compensa mājaslapā. Tas aizņems tikai dažas minūtes. Ievadi visus nepieciešamos datus un ekrānā parādīsies Tavas OCTA polises cena. Cena tiek aprēķināta katram transportlīdzekļa īpašniekam individuāli. Tiek ņemti vairāki faktori, piemēram, transportlīdzekļa vecums, masa, kā arī Bonus Malus klase. Kā jau minējām, jo augstāka riska klase, jo dārgāka polise. OCTA polises iegāde nodrošinās to, ka varēsi droši pārvietoties pa ceļiem un Tev nebūs jāvelta papildus naudas līdzekļi, lai segtu zaudējumus, kas var rasties ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Compensa OCTA polise sedz gan mantai, gan arī personai nodarītos zaudējumus. Tiek kompensēti zaudējumi, kas saistīti, piemēram, ar transportlīdzekļa evakuācija no ceļu satiksmes negadījuma vietas, kā arī zaudējumi, kas saistīti ar transportlīdzekļa remontu. Arī tad, ja transportlīdzekļa remonts vairs nav izdevīgs un tā īpašnieks to var ekonomiski pierādīt, tiek izmaksāta atlīdzība. Iegādāties Compensa OCTA polisi internetā ātri un ērti!