You are here: Home » Uncategorized » Avio, dzelzceļa, auto u.c kravas

Avio, dzelzceļa, auto u.c kravas

Sonora.lv kravas LatviaDaudzi ir dzirdējuši par jēdzienu „loģistika”, taču tādu īstu izskaidrojumu tam, kas tas ir kā arī ar ko tā nodarbojas, nemaz tik daudzi nav informēti. Varam pastāstīt – loģistika ir notikumu ķēde, kas pēc iespējas lētāk, ērtāk kā arī kvalitatīvāk, ļauj ražošanas gala produktam no ražošanas pirmsākuma nonākt līdz patērētājam. Tā tikai varētu likties, ka tas nekas nav – izveido produktu un nosūti veikalam, taču tik vienkārši tas nemaz nav. Loģistika sevī ietver vairākus procesus, tajā skaitā kravu pārvadāšanu, transporta pakalpojumus, konteineru pārvadājumus, noliktavu pakalpojumus un tamlīdzīgi organizētus procesus. Loģistikas speciālists ir darbinieks, kurš pārvalda visus šos procesus un realizē izstrādātajam produktam atbilstošu ceļu līdz lietotājam. Šodienas finansiālajos apstākļos veiksmīga loģistika var nodrošināt progresīvu uzņēmuma darbības progresu un lielisku konkurētspēju tirgū. Mūsdienās tā ietver var teikt visas nozares, kas iesaistītas produkta ražošanā, ne tikai preces izveidē, pārvadāšanā kā arī glabāšanā.

Kā vieglāk saprast loģistikas nozīmi?

Lai vienkāršāk būtu saprast to, kas īsti ir loģistika, varam versiju – loģistikas speciālistam ir jānodrošina tas, lai daudzas saistošās lietas ir vajadzīgajā vietā īstajā vietā kā arī laikā, īstajā daudzumā un arī par īsto izcenojumu. Tas nozīmē, ka šim speciālistam ir jābūt zinošam gan par kravas auto, noliktavām, transporta pakalpojumiem gan sauszemes, gan pa jūras ceļiem. Loģistikai vienmēr ir dažādi darbošanās novirzieni, kas nodrošina visu darbību norisi, tā, lai beigu rezultāts varētu būt vērtējams ar plus zīmi:
• Iepirkšanas loģistika – nodrošina visu nepieciešamo izejvielu nogādāšanu pie ražotāja preces izveidei;
• Ražošanas loģistika – uzrauga visu, kas saistāms ar preces ražošanu – tehnoloģiskā procesa plānošanu, organizēšanu, koordinē kā arī regulē dažādas darbības, tā, lai tiktu apmierinātas pircēja vajadzības kā arī izpildītu kompānijas nodomus;
• Sadales loģistika – virza gatavo produkciju līdz patērētājam;
• Servisa loģistika – rūpējas par pakalpojumiem, kas apmierina pircēja vēlmes pirms kā arī pēc preces iegādes.

Līderis loģistikas pakalpojumos – krvau pārvadājumi – Sonora.lv

Kas nodrošina pareizu preces loģistiku?

Protams, ka loģistikas eksperts būs viens no tiem, kurš gādā par visu notikumu virzību, bet tas ir tikai ķēdes viens no posmiem. Lai nodrošinātu izdevīgu saražotā nokļūšanu pie pircēja, jāizmanto vairāki citi servisi un arī pakalpojumi. Kā , piemēram, ir jāmin transportēšana kā arī pārvadājumi, pasūtījumu apstrāde un to izpildīšana, uzkrāto preču vai produktu daudzuma vadība, kas minimizē to lielumus, taču nodrošina arīdzan nemitīgu ražošanu, bez tam noliktavas pakalpojumi būs noteicoša procesa sastāvdaļa. Kā piemēram, kad jānodrošina kravas nogādāšana uz Britu salām un būs jālieto jūras transports, tad loģistikas ekspertam būs jāatrod visi atbilstošie resursi, tā, lai šis process varēt būt ātrs, finansiāli patīkams, izdevīgs kā arī kvalitatīvs. Bet, kravu pārvadājumi Latvijā kā arī tuvākajās valstīs, visbiežāk tiek nodrošināti izmantojot kravas auto pa sauszemes ceļiem.

Var būt dažādi varianti, kā ražotājs var veikt visus vajadzīgos loģistikas pakalpojumus, tā, lai prece veiksmīgi sasniegtu savu patērētāju – izmantojot loģistikas uzņēmumus vai arī radot savā uzņēmumā loģistikas nodaļu. Produktu eksportēšana, kā piemēram, uz Angliju, būs aktuāla vienmēr, kā arī kravu pārvadājumi Latvijā un citās Eiropas valstīs.