You are here: Home » Veselība » Adenta zobārstniecība

Adenta zobārstniecība

Kamēr nekas nesāp, parasti īpaši neaizdomājamies par veselības kopšanu. Protams, tā tas ir līdz brīdim, kamēr tomēr kaut kas nedaudz neiesāpas. It īpaši tas attiecināms uz zobu sāpēm. Kuram gan nav gadījies pamocīties ar kaitinošu zobu, kam tieši nakts vidū vai visnepiemērotākajā brīdī (ceļojumā, darījuma braucienā, nedod Dievs vēl paša kāzās) tā sāk sāpēt zobs, ka jālien vai pa sienām? Zobārstniecības gadījumā no tā noteikti var izvairīties – galvenais ir regulāra un profesionāla mutes profilaktiskā kopšana!

Lai zobārstniecības darbs būtu pēc iespējas efektīvāks, noteikti derētu izvēlēties vienu vietu, uz kuru vienmēr dodies pārbaudīties. Tādējādi tiek nodrošināts, ka zobārstniecības speciālists var precīzi izsekot mutes veselības izmaiņām un savlaicīgi ieteikt ko pamainīt, pirms vēl sākušās nopietnas problēmas. Dažkārt daudz izsaka pat padoms kādu laiku nelietot zobus baltinošu zobu pastu, kas var kaitēt zobu emaljai, ja tie ir jutīgi. Tāpat no svara var būt vienkāršs ieteikums palietot kalcija tabletes vai citu zobu diegu. Šādus padomus zobārstniecības speciālists var sniegt vien ilgstošākā laika periodā vērojot mutes veselību.

Protams, īstās zobārstniecības klīnikas izvēlē liela nozīme ir arī tās speciālistiem, kas spēs palīdzēt arī ar nopietnākām zobu veselības problēmām, ne tikai ar profilaktiskām konsultācijām. Noteikti no svara ir tas, cik plaša ir komanda un kādu jomu speciālisti darbojas uz vietas klīnikā. Šajā ziņā grūti atrast konkurentus zobārstniecības klīnikai Adenta. Šeit vienkopus ik dienas pulcējas vieni no gaišākajiem prātiem zobārstniecības pētniecībā un praksē Latvijā (liela daļa no speciālistiem, kas šeit strādā, pasniedz arī lekcijas Rīgas Stradiņa Universitātē, piedevām klīniku vada zobārsts ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi Latvijā – profesors Pēteris Apse).

Pētera Apses devums zobārstniecības attīstībā ir nenoliedzams – ne velti viņš saņēmis Latvijas Republikas Atzinības krusta IV šķiras ordeņa virsnieka apbalvojumu. Zobārsts ar plašo pieredzi un kontaktiem Kanādā nenoliedzami ir labs virsnieks arī Adenta klīnikai. Profesors ieguvis izglītību un veicis pētniecisko darbību Kanādā, vairākus gadus tur vadījis arī privātpraksi. Arī Latvijā Adenta klīnika darbojas pēc Kanādas modeļa, kas paredz, ka tiek nodrošināta pilnīga caurskatāmība un nekāda informācija pacientam netiek noklusēta. Tikai un vienīgi pacienta un zobārstniecības speciālista abpusēja sadarbība var novest pie labākā rezultāta. Adenta klienti to zina, un tādēļ nemaz nebaidās doties uz klīniku arī biežāk nekā tikai brīžos, kad māc zobu sāpes – tā ir vieta, kur pacients ir laipni gaidīts.