You are here: Home » Veselība » Tavas veselības eliksīrs – Svaigi spiestas sulas

Tavas veselības eliksīrs – Svaigi spiestas sulas

sulu spiedePavasaris ir laiks, kad dažādi vīrusi ir bieža parādība, tieši tāpēc glāzei svaigi spiestas sulas vajadzētu kļūt par ikdienas sastāvdaļu. Tā palīdzēs gan stiprināt imunitāti, gan justies daudz možākiem un veselīgākiem. Veikala sulas gluži ar pašu mājās spiestām sulām salīdzināt nevar. Tāpēc gluži praktisks pirkums ir sulu spiede, kas laika gaitā pati atmaksājas – spiežot sulas mājās (daudz veselīgāk un izdevīgāk, kā pērkot veikalā).

Svaigi spiestās sulās ir minerālvielas un vitamīni, kas stiprina organismu, uzlabo imunitāti un vairo enerģiju.

Ja esam nolēmuši iegādāties sulu spiedi, aplūkojot veikalu piedāvājumu varam arī samulst – kura no visām piedāvātajām ierīcēm ir vislabākā, praktiskākā un kalpos ilgāk? Piemēram, sulu spiedes iedalās citrusaugļu un citu augļu un dārzeņu spiedēs – kuru tad labāk pirkt? Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties sulu spiedi, ir motors. Lietošanai ikdienas mājas apstākļos pietiks, ja tās jauda būs vairāk nekā 500 W. Pārāk mazas jaudas sulu spiedes nepārtrauktā režīmā spēj darboties vien desmit minūtes – ja tās darbināsim ilgāk, var sadegt motors. Sulu spiede, kuras jauda ir no 700 līdz 1000 W, bez pārtraukuma spēs darboties daudz ilgāku laiku. Parasti ir ieprogrammēti divi ātrumi: lēnākais paredzēts mīkstākiem, ātrākais – cietākiem produktiem. Ja sulu spiedi plānojam izmantot ikdienā, vai arī rudenī, spiežot ābolu sulas – ieteicams iegādāties jaudīgāku sulu spiedi, kas spēs darboties ilgāk.

Sulu spiedes plašā izvēlē: http://220.lv/lv/sadzives_tehnika/maza_sadzives_tehnika_virtuvei/sulu_spiedes

Būtiski ir arī novērtēt materiālu, no kā izgatavota spiede. Vienkāršākās un lētākās gatavotas no plastmasas, bet izturīgākās – no nerūsējoša tērauda. Filtru un produktu ievietošanas atvere arī ir būtiska. Jaunākajos modeļos var ievietot veselu vidēja lieluma ābolu vai burkānu, tāpēc nav jātērē laiks to griešanai.

Būtisks jautājums pie sulu spiedes iegādes – cik daudz sulas sanāks un vai puse nepaliks atkritumos? Dažas sulu spiedes nereti lielu daļu sulas atstāj biezumos, kas tiek izsviesti atsevišķā atkritumu tvertnē. Tomēr, arī no šiem biezumiem var vārīt biezeņus, ievārījumu, kā arī gatavot sacepumus, ja sula spiesta no dārzeņiem.

Galvenais, ko paturēt prātā, ka lētākās sulu spiedes spēj strādāt tikai īsu brīdi. To motors ātri uzkarst un ir jāatdzesē.Jo lielāka ir sulu spiedes motora jauda, jo ātrāk un sausāk tā izspiež sulu.Sulu spiede kalpos daudz ilgāk, ja tās būtiskākās detaļas būs no nerūsējošā tērauda un ierīce tiks rūpīgi kopta.