You are here: Home » Uncategorized » Kas ir izdevīgāk? Pārkāpt likumu un braukt bez OCTA polises vai tomēr iegādāties apdrošināšanas polisi?

Kas ir izdevīgāk? Pārkāpt likumu un braukt bez OCTA polises vai tomēr iegādāties apdrošināšanas polisi?

octasVisos laikos bijuši ‘’izdarīgi’’ cilvēki, kas apgalvojuši, ka atraduši izcilu veidu, kā ietaupīt. Bieži vien gan šie veidi ir ne visai likumīgi vai pilnībā aizliegti. Protams, kāds var palielīties, ka, darot ko nelikumīgu, ietaupījis pārdesmit eiro, bet vai tiešām ieguvums ir tā vērts? Bieži vien, kaut vai neņemot vērā šādu lēmumu ētiskos apsvērumus, pat matemātiski ir skaidrs, ka risks neattaisno ietaupījumu.

Šādi arī nereti tiek runāts par octa polisēm. Brīnumaini, bet vēl joprojām atrodas cilvēki, kas domā, ka octas ir dārgas. Tā nebūt nav! Ja kāds sniedz tev viedo padomu, ka var taču automašīnu neapdrošināt un nekas ļauns nenotiks –  ņem talkā argumentu “es tā daru un braucu laukos” un tamlīdzīgus, iesaki viņam labāk pameklēt veidus, kā ietaupīt, pērkot polisi! Viens no modernākajiem un izdevīgākajiem veidiem, kā tikt pie octas un iegūt reālu ietaupījumu, ir iegādāties polisi tiešsaistē. Octa internetā pirkt ir krietni vien lētāk un ātrāk, nekā doties uz apdrošinātāja biroju. Piedevām, vietnēs, kurās tirgo octa, ātri vari salīdzināt visu apdrošinātāju piedāvājumus un octa cenas, izvēlēties sev izdevīgāko.

Pieņemsim, ka draugs tāpat vēlas braukt bez octa. Padomāsim par sekām. Braukšana bez apdrošināšanas ir sodāma, un, ja tev paveiksies un tevi pieķers tikai policija Latvijas teritorijā, varēsi maksāt sodu no 60-80 EUR ja esi fiziska persona, savukārt, ja tiksi noķerts kādas juridiskās personas automašīnā, nāksies šķirties jau no 200-300 EUR. Šādas izmaksas ir mazākais, ar ko varētu nākties saskarties draugam bez octa. Jāpadomā arī par iespēju iekļūt kādā ceļu satiksmes negadījumā.

Ja braucot bez apdrošināšanas iekļūsti satiksmes negadījumā, esi pilnībā nepasargāts. Octa nav tikai kāds obligāts pirkums, no tās ir arī reāli ieguvumi. Patiesībā mūsu ikdienā tik ierasti sauktās OCTA apdrošināšanas nosaukums veidots no “obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana”. Īsumā – tas nozīmē, ka polise reāli var tevi pasargāt no dažādiem zaudējumiem transporta līdzeklim! Lai pieredzētu lielus zaudējumus, negadījumam nemaz nav jābūt lielam – to varēs apliecināt jebkurš, kurš vēlējies iztaisnot mazu auto buktīti vai izlabot skrāpējumu krāsojumā.

Octa cena patiešām jau sen vairs nav tik augsta, lai atļautos riskēt braukt bez apdrošināšanas. Tiem, kuriem tomēr tā nešķiet, vajadzētu veikt plašāku izpēti par cenām – varbūt vērts atteikties no došanās pie brokera un polise jāpērk sēžot mājās uz dīvāna un aplūkojot piedāvājumus internetā?