You are here: Home » Bizness » Kas ir SEO optimizācija?

Kas ir SEO optimizācija?

Interneta mārketinga jomā viens no fundamentāliem pakalpojumiem ir SEO optimizācija. Bieži vien cilvēkiem, kas tiešā veidā nav saistīti ar šo nozari, nav ne jausmas, kas ir SEO optimizācija. Tāpēc īsā veidā sniegsim šo informāciju, jo tā var būt noderīga jūsu biznesam un tajā plānotajām mārketinga aktivitātēm.

seoSEO optimizācija ir mājas lapas pozīciju uzlabošana organisko meklēšanas rezultātu sarakstos. Visbiežāk runa ir par Google meklētāju, jo tas ir pasaulē visvairāk lietotais informācijas meklēšanas kanāls interneta vidē.

SEO optimizācija ļauj klienta mājas lapai iegūt TOP pozīcijas organisko meklēšanas rezultātu sarakstos. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Jo cilvēks ir vienkārša un pat nedaudz slinka būtne, kas izvēlas to, kas atrodas viņam tuvāk.

Statistika liecina, ka lielākā daļa interneta lietotāju atver un apskatās tās mājas lapas un interneta veikalus, kas meklēšanas rezultātos ir ierindotas pirmajā, otrajā un varbūt trešajā lapā. Google izmanto sarežģītu algoritmu, lai katrā informācijas pieprasīšanas reizē sakārtotu organiskos rezultātus zināmā kārtībā.

Un katra uzņēmēja un pārdevēja mērķim vajadzētu būt iekļūšanai TOP pozīcijās, jo tas noteikti pozitīvi ietekmēs uzņēmējdarbību. Galvenais ieguvums no SEO optimizācijas un atrašanās TOP pozīcijās ir ievērojams mājas lapas apmeklētāju pieaugums. Un tie būs ieinteresēti apmeklētāji, jo paši meklētājā jau ir interesējušies par kaut ko konkrētu.

Vērtīgu apmeklētāju skaita palielināšanās attiecīgi nes virkni citu ieguvumu – pirkumi, reģistrācijas, pierakstīšanās jaunumiem utt. TOP pozīcijasarī vairo zīmola atpazīstamību.

SEO optimizācija ir virkne dažādu specifisku darbību gan mājas lapasiekšienē, gan ārpus tās, lai panāktu, ka Google šo lapu ievieto TOP pozīcijās. Eksperti pārzina tos kritērijus, ko Google ņem vērā, un pie to uzlabošanas arī metodiski strādā.

Mājas lapas kvalitātei un atbilstībai interneta lietotāju vajadzībām ir izšķiroša nozīme. Bet jāsaprot, ka šis nav darbs, ko var paveikt īsā laika posmā. Pozīciju uzlabošana prasa stratēģisku pieeju, kas ir jāīsteno vairāku mēnešu garumā.

Ja jūsu mājas lapa vēl nav optimizēta, tad profesionālus SEO ekspertus variet meklēt aģentūrā www.imarketings.lv.