You are here: Home » Uncategorized » Lietas, kas katram pusaudzim jāzina par drošību uz ceļa

Lietas, kas katram pusaudzim jāzina par drošību uz ceļa

octa poliseKad esam pieauguši, par savu, kā arī apkārtējo drošību sākam domāt biežāk. It īpaši, ja esam iegādājušies automašīnu. Ikvienam sevi un citus cienošam autovadītājam jāzina ceļu satiksmes noteikumi un jāparūpējas par savu transportlīdzekli, lai tas ne tikai būtu atbilstošā tehniskā kārtībā, bet arī būtu apdrošināts ar OCTA.

Compensa ir tikai viens neliels posms milzīgajā drošības zobratā. Patiesībā lielākā loma tajā visā ir pašai personai, un viņa rīcībai, atrodoties uz ceļa. Taču, ja mēs runājam par pieaugušiem un viņu atbildību par drošību, ir nepieciešams arī aizdomāties par to, ko pusaudžiem vajadzētu ievērot, esot ceļu tuvumā.

Straujiem soļiem tuvojas vasara, un jauniešiem ir sācies vasaras brīvlaiks. Viņiem tas nozīmē brīvību un iespēju labi pavadīt laiku, savukārt šoferiem šajā gadalaikā ir jāpievērš pastiprināta uzmanība, pārvietojoties pa brauktuvi, jo uz tās var pēkšņi parādīties kāds jauns velosipēdists, skeiteris vai arī vesels bars pusaudžu, kuri izbauda brīvdienas.

Kā zināms, ceļu satiksmes negadījumi notiek regulāri, un diemžēl nereti tajos ir iesaistīti arī jaunieši. Pavisam nesen plašsaziņas līdzekļos tika rakstīts par traģisko autoavāriju Talsu novadā, kur gāja bojā trīs jaunieši. Un tas ir tikai viens no daudziem ceļu satiksmes negadījumiem, kuri beidzas letāli.

Tomēr arī tiem jauniešiem, kuri paši nevada auto, arī ir jāievēro vairāki drošības noteikumi. Daudzi pusaudži vasarā pārvietojas ar velosipēdiem. Kamēr nekas slikts nenotiek, vecāki bieži vien nepievērš uzmanību tam, kādā izskatā, kur un kādā veidā viņu bērns brauc ar riteni. Tāpat arī paši jaunieši neievēro drošības noteikumus – nenēsā ķiveres un atstarotājus, pārgalvīgā ātrumā traucas gan pa ietvēm, gan arī brauktuvēm un pārāk lielā ātrumā šķērso gājēju pārejas. Kamēr autovadītājs paspējis noreaģēt, velosipēdists jau atrodas viņa mašīnas priekšā, un tad ir tikai daži varianti. Vai nu cilvēks, kurš sēž pie auto stūres, ir pietiekami prasmīgs, un paspēj apturēt spēkratu laikā, nevienam nenodarot ļaunumu, vai arī velosipēdists tiek notriekts.

Kad pusaudzim tiek nopirkts ritenis, vecākiem ir jāaprunājas ar savu atvasi, pastāstot par svarīgākajiem drošības noteikumiem. Jaunietim ir jāzina, kā uzvesties, esot uz ielas, kā arī, braucot par lielceļu. Tāpat, iegādājoties velosipēdu, skrituļdēli vai skrituļslidas vajadzētu arī parūpēties par aizsardzības līdzekļiem – ķiveri un ceļu/elkoņu aizsargiem. Tā kā pusaudžu vecuma posms ir diezgan sarežģīts, un tajā liela loma ir viņa draugu novērtējumam, kā arī vēlmei būt pieņemtam, var gadīties, ka jūsu bērns, vēloties pieskaņoties pārējiem, negribēs izmantot šis aizsardzības līdzekļus. Tomēr jums ir jāpanāk, lai bērns jūs uzklausa, kā arī jāizskaidro sekas, kādas var būt pārgalvīgai braukšanai bez ķiveres vai aizsargiem.

Paies vasara, un atkal sāksies laiks, kad ātrāk satumsīs. Šajā laikā vecākiem noteikti vajadzētu parūpēties par to, lai bērnam būtu atstarotāji, vēlams, vairāki. Īpaši svarīgi tas ir tiem jauniešiem, kuri dzīvo laukos, kā arī mēro garāku ceļu no skolas līdz mājām.

Braucot kopā ar savu atvasi automašīnā, laicīgi iemāciet viņu, ka nepieciešams piesprādzēties. Tādā veidā jūs ne tikai pasargāsit savu bērnu, bet arī disciplinēsit sevi, jo, kā vēsta statistikas dati, ir daļa pieaugušo, kuri nepiesprādzējas, minot, ka tas viņiem traucē vadīt mašīnu, kā arī rada diskomfortu. Tomēr, ja tā padomā, labāk paciest neērtības, nevis iet bojā negadījumā.