You are here: Home » Auto » Praktiski padomi – kas tev jāzina par automātisko ātrumkārbu

Praktiski padomi – kas tev jāzina par automātisko ātrumkārbu

kaskoMašīnas ar automātisko ātrumkārbu kļūst arvien populārākas, un tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, vieglāk būs iemācīties braukt ar tādu mašīnu, kurai ir automātiskā ātrumkārba, nevis manuālā, jo nav nepieciešams pārslēgt ātrumus un izmantot sajūgu. Otrkārt, daži eksperti uzskata, ka automobiļi ar automātiskajām ātrumkārbām ir drošākas, jo, vadot šādu transportlīdzekli, un, mainot pārnesumus, šoferis var turēt abas rokas uz stūres.

Automašīnu ražotāji nemitīgi uzlabo tehnoloģijas, kuras tiek iestrādātas spēkratos. Transportlīdzekļi ar parasto automātiku tagad daļa ceļu ar tādiem auto, kuros ir iestrādātas dažādas citas automātiskās sistēmas, piemēram, dubultais sajūgs, mainīgā transmisija u.c.

Visas šīs jaunās tehnoloģijas dažkārt var samulsināt tos, kuri cenšas saprast, vai automašīnai ir automātiskā vai manuālā ātrumkārba. Ja spēkratam nav sajūga pedāļa, tas parasti tiek klasificēts kā auto ar automātisko ātrumkārbu.

Der atcerēties, ka, ja jūs mācīsities braukt un kārtosit auto vadīšanas eksāmenu ar mašīnu, kurai ir automātiskā ātrumkārba, jūs nedrīkstat sēsties pie stūres automobilim, kuram ir manuālā ātrumkārba. Tādā gadījumā jums nāksies vēlreiz kārtot eksāmena praktisko daļu, lai pierādītu, ka spējat vadīt šādu mašīnu pareizi un droši, taču labā ziņa ir tāda, ka jums nevajadzēs atkārtoti doties uz teorijas eksāmenu.

Ja jūs tiksit pieķerts, braucot ar manuālo ātrumkārbu, bez attiecīgas kvalifikācijas, var tikt uzskatīts, ka jūs braucat bez autovadītāja tiesībām, kā rezultātā pienākas soda punkti un būs jāmaksā soda nauda. Turklāt arī OCTA vai KASKO apdrošināšana būs nederīga. Bet, skatoties no otras puses, jūs varat braukt ar auto, kurai ir jebkura no abām ātrumkārbām, ja būsit kārtojis eksāmenu ar mašīnu, kurai ir manuālā kārba.

Ja jūs iegādājaties automašīnu, ir lietas, ko der atcerēties. Pirmkārt, mašīna ar automātisko kārbu vienmēr būs dārgāka nekā tā, kurai ir manuālā ātrumkārba. Savukārt, ja nomājat auto, rēķinieties, ka nomas automašīnām biežāk ir manuālā ātrumkārba, taču šis princips sāk mainīties, it īpaši ārvalstīs. Turklāt, īrējot auto, jūs vienmēr varat izvēlēties sev ērtāko modeli.

Vēl viena lieta, kura jāņem vērā, ja jums ir darīšana ar mašīnu, kurai ir automātiskā ātrumkārba – šiem auto ir dārgāks remonts. Tāpat arī var nākties maksāt vairāk par degvielu. Apdrošināšanas izmaksas mašīnām ar manuālo un automātisko ātrumkārbu neatšķiras.

Turklāt apdrošinātāji nereti iedala automašīnas, vadoties pēc faktoriem, kuri varētu ietekmēt izmaksas avārijas gadījumā, tai skaitā arī jauna auto vērtības un tā detaļu cenas. Līdz ar to, var gadīties, ka, apdrošinot auto, kurai ir automātiskā ātrumkārba, jūs maksāsit vairāk.