You are here: Home » Bizness » „Puma” – sporta apavi un apģērbi

„Puma” – sporta apavi un apģērbi

puma sporta apģērbs„Puma”– viens no vispopulārākajiem un vislabāk zināmiem zīmoliem visā pasaulē. „Puma” kompānijas veiksmes stāsts sākās 1924. gadā, kad divi brāļi Rūdolfs Dasslers (Rudolf Dassler) un Ādolfs (Adolf Dassler) nodibināja apavu fabriku Vācijā. Dassleru mērķis bija – kvalitatīvi sporta apavi.

Pēc gada rūpnīcā tika sākti ražot ādas futbola apavi. Tie bija viegli, ērti, stingri un ar jauninājumu – uz zoles piestiprinātām pumpām,kas pasargā pret slīdēšanu. Sportisti to novērtēja pozitīvi un brāļu Dassleru sporta apavi kļuva ļoti pieprasīti. Taisnība,ka pēc 20 gadu darbības, brāļi sāka strīdēties.Vēstures avoti liecina, ka nesaskaņas radīja brāļu dažādais skatījums uz tā laika politisko situāciju Vācijā. Ādolfs, kurš svēti ticēja miera ideāliem, nespēja piekrist nacisma ideoloģijai. Brāļu attiecībām punktu pielika 1943. gads, kad sabiedroto aviācija sabombardēja viņu apavu rūpnīcu. Tad lielā kompānija sadalījās divās daļās, kas mūsdienās pārstāv labi zināmus zīmolus „Puma” un „Adidas”. 

Oficiāli „Puma”savu darbību uzsāka 1948. gadā, kaut arī visiem lieliski zināmais kaķa lēcienā logotips tika radīts tikai 1967. gadā. „Puma” kompānija specializējās sporta apavu ražošanā, un tās darbību pavadīja veiksme.Šī uzņēmuma produkciju augsti novērtēja futbolisti, garo distanču un sprinta skrējēji, tenisisti, basketbolisti un amerikāņu futbola spēlētāji. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka „Puma”nolēma neaprobežoties tikai ar sporta apaviem un sāka piedāvāt kvalitatīvus sporta apģērbus gan profesionāliem sportistiem, gan sporta entuziastiem. „Puma” – sporta apavu, kas paredzēti skriešanai, magnāts. Skriešana šobrīd ir ļoti populāra ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, tādēļ „Puma”pēdējos gadus īpaši lielu uzmanību pievērš tieši sporta apaviem, kas paredzēti skriešanai. Ir acīmredzams, ka pūles nav bijušas veltas, jo 2014.gadā „Puma” sporta apavi „Puma Mobium”tika atzīti par vieniem no vislabākajiem. Rodas jautājums kādēļ?

Garo distanču skrējējiem, papēža kaula atbalsta laikā, visvairāk tiek noslogotaārējā papēžadaļa. Bet atbalsta fāzē pronēvisa pēda. Tādā veidā slodze uz pēdu tiek amortizēta. Skrienot pa cietu virsmuvidējā ātrumā, slodze uz pēdām vairākas reizes pārsniedz ķermeņa svaru. Tas nozīmē, ka rodas traumu,dažādu sastiepumu un izmežģījumu risks. „Puma” kompānija, balstoties uz šīm niansēm, ir radījusi apaviem, kas ir paredzēti skriešanai, unikālas zoles, kas saraujas un izstiepjas, pieskaņojoties pēdas kustībām. Tas nozīmē, ka kāja ir atbilstoši un droši nostiprināta, taču vienlaicīgi nezaudē elastību būtiskākajās vietās: papēdī, pacelē un pirkstos.

Turklāt, lielākajai daļai „Puma”sporta apavu ir speciāli zoles ieliktņi. Tajos esošais hermētiski ar polimēru slāni noslēgtais gaiss reaģē uz pēdas kustībām,tas nozīmē, ka katrs spilventiņš, reaģēdams uz atbilstošu spiedienu, iedarbojas ar tādu pašu pretspiedienu. Vienkārši runājot, ir atsperīgs. Tādā veidā tiek mazināts trieciens, tiek pasargāta kāja un atviegloti soļi.  „Puma”sporta apavi ir uzticami, ērti un kājām pieguloši gluži kā otra āda. Tomēr, tā nav vienīgā šo apavu priekšrocība. Kompānija saviem klientiem piedāvā arī plaša sortimenta parastos sporta apavus: spilgtas krāsas, stingrām apavu šņorēm, kuros stilīgi ir izvietots logotips, kas „Puma”sporta apavus padara par īpaši stilīgiem apaviem.

„Puma” sporta apģērbs. Ir acīmredzams, ka kompānija „Puma” ir grūti pārspējama sporta apavu ražošanā, bet kā ir ar sporta apģērbu? „Puma”,radīdama sporta apģērbu, īpašu uzmanību pievērš tās dizainam, jo tieši „Puma”pirmā sāka šūt ar dažādiem rakstiem dekorētas apspīlētās sporta bikses. Tāpēc tie, kuri meklē oriģinālus un drosmīgus risinājumus droši var uzticēties šim zīmolam. Speciālisti rekomendē izvēlēties dabisku šķiedru audumus vai audumus, kuros apvienotas sintētiskās un dabiskās šķiedras, piemēram, poliesteri. Poliestera audumā ķīmiskas šķiedras visbiežāk tiek apvienotas ar tādiem dabiskiem materiāliem, kā vilna, kokvilna vai lins. Poliesters ir ļoti izturīgs pret berzi, praktiski neburzas, neuzsūc mitrumu, tādēļ ātri izžūst. Turklāt tas ir izturīgs audums, kas ir lieliski piemērots intensīviem treniņiem.Siltiem apģērbiem vajadzētu izvēlēties vilnu, kokvilnu vai termo veļu, kas pasargā no aukstuma, taču saglabā optimālu ķermeņa temperatūru, ātri iztvaicē mitrumu un rada maksimālu komfortu. „Puma”sporta apģērbi ir prātīga un ekonomiska izvēle. Kādēļ ekonomiska? Tādēļ, ka šī uzņēmuma piedāvātā produkcija nekožas armilzīgām cenām, salīdzinot ar citupopulāro sporta apģērbu un apavu ražotāju cenām. Turklāt, varēsiet ievērojami ietaupīt, ja „Puma”apavus vai sporta apģērbus pirksiet internetā. Taisnība, ir jāatzīmē tas, ka zemāka cena nenozīmē sliktāku kvalitāti. Pretēji – kvalitāte ir tikpat laba, kā parastos veikalos, bet svarīgākais, ka visas preces atceļo tieši līdz mājas durvīm. Tādā gadījumā, ja iegādātās preces jums neder, tās vienmēr varat atgriezt vai nomainīt apavu vai apģērbu izmēru.