You are here: Home » Bizness » Kā ideja pārtop naudā!

Kā ideja pārtop naudā!

altumVar teikt, ka jauns bizness vienmēr ir liels risks. Tālu no patiesības tas nav – nepieciešams rūpīgs plāns, idejas, stratēģijas un iespējas, lai ideju, kas radusies, būtu iespējams realizēt jaunā biznesā. Tiesa, ne katra ideja arī būs tā, kas nesīs attīstību, izaugsmi un iespējas. Mūsdienās šķiet, ka viss jau ir izdomāts un ieviests, tomēr, pirmkārt, tā nebūt nav, otrkārt, iespējams uzlabot un pilnveidot kaut ko jau esošu, izstrādājot rūpīgu sadarbības plānu. Iespēju patiešām ir daudz, tas, kā visbiežāk trūkst, lai uzsāktu jaunu biznesu, ir zināšanas, finansējums un uzdrošināšanās.

Drosmīgajiem pieder pasaule, vēsta izteiciens, un arī biznesā tā bieži vien ir. Reizēm jāpieņem drosmīgi, tomēr pārdomāti lēmumi, jāriskē, tomēr apdomīgi. Pats lielākais risks jaunā biznesā gan ir tā uzsākšanas moments – kad kāpjam pilnīgā nezināmajā! Bet ar ko tad sākt?

Vispirms, ja ir biznesa ideja, pirmais, kas būtu jādara – jāizstrādā biznesa plāns. Tikai ar ideju vien finansējumu, visticamāk, nesaņemt. Savukārt, ja zināšanu par biznesa plāna sastādīšanu īsti nav, jāvēršas pie speciālistiem, jāizmanto savu kontakti un sociālie tīkli, lai radītu komandu. Viena no jauna biznesa pamata sastāvdaļām – laba komanda, kas spēj ideju pārvērst darbībā! Pašai idejai varbūt nav lielas svērtās vērtības – vērtība veidojas tad, kad ideja tiek realizēta, sāk darboties praksē. Biznesa plāna veidošana jaunam uzņēmumam sniedz iespēju padomāt par to, kas būs nepieciešams jauna biznesa uzsākšanai, realizēšanai un attīstībai. Tā ir iespēja veikt vajadzīgos aprēķinus, pārliecināties par stiprajām un vājajām pusēm, riskiem, ar ko jārēķinās – speciālistu konsultācijas, zinoši un pieredzes bagāti cilvēki – lielākais resurss šajā biznesa tapšanas posmā!

Un tā pamazām noformulējas arī jautājums par finanšu piesaisti. Visbiežāk jauna biznesa uzsācēji meklē iespējas, kā piesaistīt naudu savai idejai – privātais investors, kredīts bankā, valsts atbalsta institūcijas un iespējas – katrā gadījumā, arī bez finansējuma jauns bizness rasties nevar.

Izstrādājot biznesa plānu un “apaudzējot” savu ideju ar realizācijas vīzijām, jāveic aprēķini arī par ieguldījuma apjomiem un finansēm, kas nepieciešamas, lai startētu un veiksmīgi arī turpinātu jauno biznesu. Var izmēģināt roku arī kādā no biznesa ideju konkursiem, kur iegūt starta kapitālu jauna biznesa uzsākšanai. Var ielūkoties finanšu institūcijas ALTUM starta programmā. Lai nu kā, lai ideju pārvērstu naudā un uzsāktu jaunu biznesu, nepieciešami konkrēti un noteikti soļi – ideja, zināšanu un pieredzes uzkrāšana, konsultācijas un informācijas ievākšana, biznesa plāns, finansējuma piesaiste, pirmais solis jaunā biznesā!

Informācijas avots “Kas Jauns”: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/230673/biznesa-inkubatoriem-tagad-ari-atbalsts-no-altum-un-liaa