You are here: Home » Uncategorized » Aizņemties vai to nedarīt nekad?

Aizņemties vai to nedarīt nekad?

naudas-kreditsŠodienas sabiedrībā ir diezgan izplatīti divi domāšanas veidi, kas ir krasi atšķirīgi. Katrs no tiem ir pareizs un darbojas, bet apvienojot abus var iegūt patiešām labus rezultātus, turklāt tie būs labāki kā katrs no veidiem atsevišķi. Šie veidi ir:

  • Aizņemties kredītus tiklīdz rodas nepieciešamība.
  • Neaizņemties kredītus nekad.

Šie veidi ir radikāli atšķirīgi, bet pietiekoši daudzi cilvēki pieturās pie šiem virzieniem. Protams, lielākā daļa no mums izvēlas rīkoties tā, kāto prasa situācija. Ja nepieciešams tad aizņemties, ja ir citas iespējas, tad izmantot tās.

Pilnībā izvairīties no kredītiem un līdzīgām saistībām var būt ļoti sarežģīti, jo mūsdienu pasaulē, teju visu var paņemt līzingā un līdzīgi. Tāpat arī izdevumi bieži pārsniedz mūsu iespējas un kredīts var būt kā glābšanas riņķis daudzās situācijās.

Iepriekš tika minēts ka abi veidi ir pareizi un darbojas. Var rasties jautājums – aizņemties tiklīdz rodas nepieciešamība, kā tas var būt pareizi? Kredīts ir instruments kuru varam lietot finansiālu vajadzību apmierināšanai. Ja to izmantojam pareizi tad iespējamie riski var tikt samazināti līdz minimumam. Protams, ja aizņemas nepārdomāti un tiešām pie katras nepieciešamības, tad problēmas var rasties daudz straujāk un tās var būt daudz nopietnākas, taču kopumā, aizņemties nav nekas briesmīgs.

Otra grupa ir tie, kas izvēlas nekad neaizņemties un nepiekrist šādām saistībām. Šie cilvēki parasti veido iekrājumus un paļaujas tikai uz savām finansiālajām iespējām. kopumā šī izvēle ir pareizāka, bet ne pilnīgi. Ja ir iespējams aizņemties ar pēc iespējas mazākiem riskiem, tad no šīs iespējas atteikties principu pēc ir lieks apgrūtinājums. Tas var radīt liekus sarežģījumus un uzliek papildus slogu jūsu personīgajām finansēm. Šāda rīcība ir pieņemama, bet ne vienmēr ir vieglākā un, iespējams, pareizākā.

Vispareizākā rīcība saskaroties ar nepieciešamību aizņemties ir censties rast citas iespējas un nepaļauties uz kredītu, bet izmantot šo instrumentu tad, ja citas iespējas nav gana izdevīgas. Piemēram, ja jūs vēlaties iegādāties automašīnu, bet bez kredīta palīdzības varat atļauties tikai vecāku modeli ar kādām tehniskām problēmām, tad uzņemties risku ar kredītu un iegādāties labāku automašīnu ir tikai prātīgi. Nopērkot vecu un labojamu auto, jūs varat iztērēt vēl vairāk naudas tikai uzturēšanas izmaksās. Taču nopērkot ko dārgāku ar kredīta palīdzību, varat samazināt risku papildus izdevumiem kas nāks no remonta un citām izmaksām.

Pilnībā izsvītrojot vien no šiem variantiem un pilnībā paļaujoties tikai uz kredītiem vai, tieši pretēji, tikai uz sevi, jūs varat laupīt sev papildus iespējas. Neviens nevar citu piespiest ņemt kredītu, tāpat kā nevar aizliegt to ņemt, tikai mēs paši varam noteikt savu izvēli. Rūpīgi apsverot savu lēmumu, mēs varam samazināt riskus un iegūt labāko iespējamo rezultātu. Mūsu principi var sarežģīt mūsu dzīvi vietās kur tas nav nepieciešams, tieši tāpat kā nepārdomāta aizņemšanās var radīt liekas un ļoti nopietnas problēmas no kurām varējām izvairīties.

Pārdomāts lēmumu pieņemšana ir tas, kam būtu jānosaka aizņemties vai nē. Izlemt pirms vēl esat apdomājušies noteikti nevajadzētu, jo tā varat zaudēt vairāk kā iegūt.