You are here: Home » Uncategorized » Iegādājāties sulu spiedi – ko tālāk?

Iegādājāties sulu spiedi – ko tālāk?

Vasara – lielisks laiks, kuru gaida visi svaigu augļu, ogu un dārzeņu cienītāji. Un, ieraugot uz tirdzniecības letes jau no tālienes kārdinošās ogas vai sārtvaidžus ābolus, vēlme ēst veselīgāk rodas pavisam dabiski, pie tam, ja ir pieejams tik plašs gardumu klāsts, tad tas liekas pilnībā sasniedzams mērķis. „Bieži vien, lai nodrošinātu veselīgu uzturu, cilvēki izvēlas tehniskās ierīces, kas palīdzētu to izdarīt, tādējādi it kā vēl nostiprinot apņemšanos.

Šobrīd manāma tendence, ka tādu lomu ieņem sulu spiedes “, – apgalvo lielākā e-veikala Lietuvā Pigu.lt pārstāvji. Tomēr ar sulu spiedes iegādi vien nepietiek. Kas vēl ir jāzina par sulām, to spiešanu un dzeršanu? Gardākās, veselīgākās un vērtīgākās sulas – tik tikko kā izspiestas. Sulu gatavošanai izvēlieties nogatavojušos, bet ne pārāk gatavus augļus un dārzeņus. Vislabāk izvēlēties no sava dārza vai paziņām, ja iespējams, arī no ekosaimniecībām, kur ir nodrošināta patiešām laba kvalitāte, kā arī augļi un dārzeņi nav piesūcināti ar ķimikālijām. Jebkurā gadījumā, pirmais solis – visu kārtīgi nomazgāt, noņemt mizu un salikt sulu spiedē. Visu ir jādara īsi pirms sulu spiešanas un ātri, lai augļi nesāktu apbrūnēt. Sulu ir jāizdzer ne vēlāk kā pus stundas laikā pēc izspiešanas. Jo ilgāk sula tiek glabāta, jo vairāk vitamīnu un uzturvielu tā zaudē un izmainās arī tās garša. Pēc aptuveni divām stundām sula ir zaudējusi apmēram 80 proc. no savām noderīgajām īpašībām, tāpēc neatmaksājas spiest sulu lielos daudzumos un uzglabāt. Ja nu gadījies tā, ka ir sagatavots pārāk liels sulas daudzums, labākais ir tās turēt ledusskapī.

Šo faktu vajadzētu atcerēties arī, pasūtot svaigās sulas ēdināšanas iestādēs. Ja sulas netiek spiestas jūsu acu priekšā, visticamāk, tās būs tikušas izspiestas iepriekš, turētas ledusskapī un nu jau ne ar ko neatšķirsies no apstrādātajām sulām tetrapakās. Ja sula būtu spiesta no rīta, vēl varētu būt pieļaujams apzīmējums “svaigi spiesta sula”, bet ir arī tādi gadījumi, kad kafejnīcās “svaigās” sulas tiek spiestas vien pāris reizes nedēļā. Tad lielāka jēga ir iegādāties sulu spiedi un pašiem spiest sulu. Sulu kvalitāti nosaka arī pašas sulu spiedes izvēle, tāpēc nevajadzētu steigties. Kārtīgi jāapsver, kāda sulu spiede jums ir vajadzīga.

Šobrīd tirgū ir visdažādāko veidu sulu spiedes, tāpēc ir no kā izvēlēties. Speciālisti vērš uzmanību uz faktu, ka skrūves tipa vai lēngaitas sulas spiedes sulu spiež maigāk kā citas tik populārās – centrbēdzes. Centrbēdzes veida sulu spiedes izspiešanu veic rīvēšanas veidā līdz pēdējam pilienam, tomēr sulās saglabājas mazāk noderīgās vielas, jo sulas spiedes mehānisms ātri uzkarst, savukārt siltums ietekmē sulas noderīgo vielu samazināšanos. Tomēr to priekšrocība ir ātrums – sagribējās sulu – visu sameti sulu spiedē un jau pēc dažām sekundēm vari baudīt svaigi spiestu sulu. Tiem, kas nav tik nepacietīgi, labāk vajadzētu patikt lēngaitas skrūves tipa sulu spiedes, kas teicami veic savu darbu un to tehnoloģija nodrošina lielāku daudzumu noderīgo vielu sulā. Veselībniekiem tā ir pati labākā izvēle.