You are here: Home » Ziņas » Radošs birojs – kāda loma ir biroja mēbelēm?

Radošs birojs – kāda loma ir biroja mēbelēm?

Darbs ir vieta, kur mūsdienu cilvēks pavada teju trešo daļu savas dzīves un vismaz pusi no dienas. Daži tās sauc par otrajām mājām – vietu, kur ir patīkami atrasties, no rīta celties, lai dotos uz darbu un veikt savus ikdienas uzdevumus.

Citiem tā šķiet pelēka un nepatīkama vieta – ofiss, kur jādodas „vergot” savas darba stundas, lai saņemtu atalgojumu, nomaksātu rēķinus, bet nekādu prieku un patīkamas sajūtas no atrašanās darbā viņi īsti negūst. Kāpēc tā?

Vai tas saistāms tikai ar to, ka pirmajai kategorijai ir paveicies atrast nodarbošanos, kas viņiem patīk, bet otrajai nē, vai arī ir vēl kāds būtisks faktors, kas ietekmē šīs nostājas pret darbu? Zinātnieki teic, ka faktoru, kāpēc labi vai slikti jūtamies darba vietā, ir daudz.

No otras puses, darba devēja primārais mērķis ir paveikt vairāk, lai darbinieki strādātu ar lielāku atdevi un sniegtu lielāku ieguldījumu paveicamajos uzdevumos, būtu inovatīvi, radoši un tā tālāk. Tomēr, ko darba devējs var iegūt no neapmierināta darbinieka, kam katru rītu ierasties darbā šķiet mokoši?

Visticamāk, nepieciešamo minimumu, lai saglabātu darba vietu, bet neko vairāk. Tieši tāpēc arī darba devēju interesēs ir parūpēties par to, lai darbiniekiem patiktu atrasties darbā. Jā, tieši tā!

Ja jautājums ir par to, kāda nozīme ir biroja mēbelēm un iekārtojumam, tad tā ir ārkārtīgi liela. Procentuāli gan augstu var uzlaboties darbinieku apmierinātība ar darbu, darba vietu un kopējais darbinieku noskaņojums, ja viņi strādā sev tīkamās, komfortablās, brīvās un ērtās telpās.

Krāsas, gaisma, mēbeles, funkcionalitāte un ērtums – tas viss sniedz darbiniekiem ļoti lielu devu no motivācijas, prieka un patīkamām sajūtām nākt uz darbu un paveikt savus ikdienas uzdevumus. Piemēram, lielākās pasaules kompānijas, kas ieguvušas vārdu un atpazīstamību, darbiniekiem cenšas nodrošināt īpaši ērtas un specifiskas telpas, lai viņi darbā justos patīkami, secinot, ka šādi krietni vien pieaug darbinieku produktivitāte un inovatīvā domāšana.

Ja arī pie mums uz „atpūtas telpu” darbā skatās nedaudz ar skepsi, pasaules līmenī ir pierādījies, tas ka birojā iekārtotas atpūtas, spēļu, kafijas pārtraukumu telpas nevis samazina produktivitāti (pieļaujot, ka darbinieki vairāk atpūtīsies, ne strādās), bet gan to ievērojami paaugstina. Respektīvi, biroja iekārtojamam ir liela nozīme darbinieku vēlmē strādāt vairāk.

Ja domājam tieši par biroja mēbelēm – tās ir tieši tikpat nozīmīgas, kā tās mēbeles, ko iegādājamies sev mājās. Darba devējam iekārtojot biroju, vajadzētu iztēloties, ka visas mēbeles tiek iegādātas viņa paša ikdienas lietošanai.

Tad arī varēs saprast, vai darbinieks jutīsies ērtāk, apmierinātāk un patīkamām (secinoši – izdarīs vairāk), sēžot ērtā krēslā pie funkcionāla galda, vai arī tad, ja sēdēs neērtā krēslā, iedzīvojoties muguras un sprandas problēmās, kas samazinās produktivitāti un arī krietni vien pasliktinās darbinieka noskaņojumu un attieksmi pret darba vietu.

Protams, labas, kvalitatīvas biroja mēbeles nav lētas, tomēr tas ir nenovērtējams ilgtermiņa ieguldījums darba produktivitātē. Ne visi uzņēmēji spēj saviem darbiniekiem regulāri izmaksāt prēmijas vai celt algas, kas ir viens no spēcīgākajiem motivatoriem strādāt centīgāk un vairāk.

Tieši tāpēc, investējot lielāku naudas apjomu ērtā un patīkamā ofisā, mēs nodrošinām vismaz to, kad darbiniekiem patiks vieta, kurā viņi atrodas lielāko dienas daļu – un strādāt tīkamā, ērtā un komfortablā atmosfērā ir tik daudz patīkamāk (un produktīvāk)!