You are here: Home » Uncategorized » Uztura speciālista konsultācijas var mainīt dzīvi!

Uztura speciālista konsultācijas var mainīt dzīvi!

uztura speciālista konsultācijas

Pētījumi parāda, ka tieši liekais svars ir visbiežāk minētais neapmierinātības cēlonis ar savu ārējo izskatu. Pēc tam seko grumbas un sirmie mati. Diemžēl problēmas ar neveselīgu un nepilnvērtīgu pārtiku mūsdienu stresa pilnā un straujā dzīves ritma dēļ, kļūst aizvien izplatītākas. Ja cilvēkam nav iespējas palīdzēt pašam liekā svara, pārmērīga svara vai slimību, ko izraisa ēšanas traucējumu dēļ, jāvēršas pie uztura speciālista.

Galvenais izaicinājums ir uzlabot ēšanas paradumus

Uztura speciālista konsultācijas noderēs, ja cilvēks vairs nespēj pats sakārtot savu ēdienkarti un adekvāti izvērtēt uztura un kustību balansu. Tā kā lielākais darbs ir stādāt ar sevi emocionāli, speciālists ir arī psihologs, kas spēj uzmundrināt un palīdzēt. Galvenā misija ir mainīt pacientu domas par ēdienu un uzturu, tā lietošanas paradumiem.

Izveseļošanās simptomi ir labāks miegs, mirdzošāka āda, pozitīvisms un labāks garastāvoklis. Par veselīgu ēšanu runāts daudz, katram ir savs viedoklis šajā sakarā, tāpēc ļoti vēlams neuzticēties draugiem vai interneta forumiem, bet doties pie profesionāla, zinoša un uzticama speciālista.

Uztura speciālists ar palīdzēt gan profilaktiski, gan jau problēmu gadījumā. Galvenie darba lauki ir vairāki:

  • Sagatavo un izskaidro veselīga uztura pamatprincipus atbilstoši vecumam, dzīves veidam un nepieciešamās svara korekcijas;
  • Iesaka izvēlēties pareizu uzturu dažādos dzīves posmos – bērniem un jauniešiem sportistiem, grūtniecēm, sievietēm menopauzes laikā;
  • Izveido programmu, ja nepieciešama diēta dažādu saslimšanu gadījumos – cukura diabēts, locītavu slimības, vairogdziedzera slimības, kuņģa, aknu, nieru, onkoloģiskās saslimšanas.
  • Sniedz palīdzību alerģiju un produktu nepanesības gadījumā;
  • Palīdz ar ēšanas traucējumu izraisītu slimību sekām, piemēram, anoreksiju un bulīmiju.

Kādos gadījumos jāvēršas pie uztura speciālista

Konsultācijas īpaši nepieciešamas, ja pacients vēlas atbrīvoties no liekā svara, vai uzņemt to. Speciālista ieteikumi var palīdzēt gremošanas traucējumu, sirds slimību vai cukura diabēta gadījumā, jo profesionālis palīdzēs izveidot personalizētu un individuālu ēdienkarti, ņemot vērā:

  • pacienta vecumu,
  • paradumus,
  • garšas īpatnības,
  • dzīvesveidu.

Parasti nepieciešama vizīte arī pie fizioterapeita, lai sakārtotu ķermeni arī fiziski, jo biežākās ēšanas problēmas ir cilvēkiem, kas ir mazkustīgi. Tomēr pat labākie plāni nestrādās, ka pacients pats nevēlēsies mainīt esošo situāciju, jo uztura speciālists var tikai ieteikt un konsultēt, smagākais darbs veicams mājās un ikdienā, ievērojot norādījumus un  palīdzot savam ķermenim un garam atveseļoties.