You are here: Home » Uncategorized » Blenderi vai virtuves kombainu – kuru pirkt?

Blenderi vai virtuves kombainu – kuru pirkt?

 

virtuves kombains cenaLai arī viena no šīm ierīcēm jau darbojas kā tava trešā roka virtuvē, daļa cilvēku uzcītīgi cenšas pārliecināt pārējos par to, ka blenderis spēj visu, kā rezultātā beigas var būt diezgan bēdīgas…

Kā tad izvēlēties starp virtuves kombainu un blenderi? Ko tie spēj vai, tieši pretēji, nevar izdarīt?

Virtuves kombains ir daudzpusīgāka un universālāka virtuves ierīce, kas labāk spēj biezākas konsistences produktus, nevis, piemēram, šķidrumus. Tas var sakapāt, sagriezt strēmelēs, samīcīt, sagriezt utt. Savukārt, ja to pašu liksi darīt savam blenderim, tas ātri vien sāks kūpēt.

Ja ēst gatavošana nav tava aizraušanās un tu ar to nenodarbojies bieži, visticamāk, tev nebūs vajadzīgs virtuves kombains. Arī virtuves kombains cena ir augstāka nekā blenderim. Turklāt, ja nepieciešams sagriezt tikai vienu sīpolu, ātrāk to varēsi izdarīt ar rokām. Blenderim savukārt ir kompaktāks, turklāt tas īpaši noder, ja mājās ir mazulis. Varēsi gatavot piena maisījumu, kā arī biezeņus.

Ko spēj paveikt blenderis?

Blenderi var lietot biezeņu un biezzupu gatavošanai, jaukšanai un malšanai. Lieliski piemēroti smūtijiem, zupām un šķidrajām mērcēm. Tāpat blenderi var samalt arī sulīgus augļus, ja tie nav pārāk cieti. Noder arī kokteiļu gatavošanā.

Ko spēj paveikt virtuves kombains?

To var izmantot griešanai, kapāšanai, šķēlēšanai, mīklas mīcīšanai, čipsi gatavošanai, mērču masīšanai, riekstu, šokolādes, dārzeņu u.c. malšanai un smalcināšanai utt. Jo lielāka būs kombaina bļoda, jo vairāk masas būs iespējams pagatavot. Parasti piemēroti liela apjoma ēdienu un to sastāvdaļu gatavošanai.

Lai izlemtu, kura no šīm iekārtām piemērota tev, jāsaprot, kāds ir tavs dzīvesveids un ko tu visbiežāk gatavo. Tāpat ņem vērā, ka virtuves kombaini ir dārgāki, tādēļ ekonomiskāks variants būs blenderis. Kombainus parasti izvēlas lielām ģimenēm vai ļoti biežai un daudzveidīgai ēdienu gatavošanai. Tāpat tos arī izmanto, piemēram, kafejnīcās, restorānos utt. Salīdzinājumā ar blenderiem, kombaini ir vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums, kas piedāvā daudz funkciju dažādiem maltīšu gatavošanas mērķiem.